Rodzaje porfiru

„Porfir nigdy nie ma równomiernego i jednolitego koloru. Zwykle jedna barwa dominuje nad innymi. Kolor jest uzależniony od składu chemicznego skały, od głównych i pobocznych składników mineralnych. Podstawowe składniki głównie odpowiadające za zróżnicowania kolorystyczne skały porfirowej to kwarc i różne skalenie (plagioklas, ortoklas, mikroklin), podczas gdy składniki poboczne to zwykle minerały (biotyt, hornblendor, różne pirokseny).

Naturalnie rozłupana powierzchnia skały jest usiana chromatycznymi wariacjami pasków lub kropek różnych kolorów. Dominującymi barwami są: szary, purpurowo–szary i jasnobrązowy. Porfir z gładką powierzchnią nigdy także nie jest jednolity kolorystycznie i w większości przypadków przejawia dominację barw: szarej, brązowej i czerwonej.”

Firma ODORIZZI posiada własne kopalnie porfiru w okolicach Trento oraz w Argentynie. Poniższe porfir są wyłączną własnością firmy ODORIZZI i nie znajdują się w ofercie innych firmy, które często proponują chińskie zamienniki.
PORFIR CAMPARTA – zawiera paletę kolorów od szarego przez brąz do złotego.
(zdjęcie + logo)
PORFIR DEL GORSA – zawiera paletę kolorów w odcieniach brązowo-szarych.
(zdjęcie + logo)

Przedstawione tu zdjęcia należy traktować jedynie jako poglądowe, a nie wzorce wierne oryginałowi. Dlatego ostatecznego wyboru należy dokonywać po obejrzeniu próbek w naszej wzorcowni lub przez nas dostarczonych.